Cztery mecze - cztery porażki Zawiszy II

Wczoraj na stadionie w bydgoskim Fordonie przy ul. Sielskiej Zawisza II podejmował w derbowym pojedynku IV ligi kujawsko-pomorskiej lokalnego rywala – Chemik. Gospodarze przegrali 0:3 (0:1).

Zaczęło się nawet nieźle dla drużyny rezerw, bowiem najpierw gości przed utratą gola uratował słupek, a później znakomicie interweniował bramkarz rywala. Z czasem Chemik przejął inicjatywę i odniósł pewną wygraną. Pierwszoplanową postacią spotkania został ukraiński zawodnik rywala – Oleksandr Kostiuk, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę. „Sami młodzi, potrzebują czasu by złapać ogranie” – powiedział po meczu z Chemikiem na temat drużyny Zawiszy II jeden z zawodników. Problem w tym, że tego czasu już nie ma! Fatalna polityka kadrowa prowadzona przez klub zarządzany przez Osuchów odbija się przysłowiową czkawką. Drużyna rezerw spadła już na jedenaste miejsce w tabeli i czeka ją trudna walka o zachowanie czwartoligowego bytu. Przypomnę, że klub opuścili: Mazalon, Cywiński, Born, Olszanowski i Żylski, a w ich miejsce grają wyłącznie niedoświadczeni, kilkunastoletni wychowankowie. Ciekawostką jest fakt, że drugiej drużyny Zawiszy nie zasilił dotąd żaden z piłkarzy pierwszego zespołu (za wyjątkiem bramkarza Kowalskiego). Czyżby w klubie nikomu nie zależało na utrzymaniu rezerw na czwartoligowym poziomie? Zresztą nie tylko Zawisza II spisuje się źle. Drużyna w Centralnej Lidze Juniorów „okupuje” przedostatnie miejsce w tabeli i przed spadkiem może ją uratować jedynie jakiś cud.

Wiosną Zawisza II rozegrał cztery ligowe mecze i wszystkie przegrał. Smutny bilans dopełnia zaledwie jedna zdobyta bramka i aż 10 straconych. Dotąd wyniki były następujące:

19.03.2016 Sadownik Waganiec – Zawisza II 3:0

26.03.2016 Zawisza II – Cuiavia Inowrocław 1:2

03.04.2016 Unia Solec Kujawski – Zawisza II 2:0

09.04.2016 Zawisza II – Chemik Bydgoszcz 0:3

Szczegóły spotkania z bydgoskim Chemikiem: TUTAJ.

Wspomniałem o fatalnej polityce kadrowej, ale muszę też napisać o sprawach organizacyjnych. 26 marca Zawisza II podejmował inowrocławską Cuiavię. Nie pierwszy raz lokalizację meczu najpierw zaplanowano w Fordonie, potem zmieniono na ul. Gdańską, aby w efekcie rywalizować przy... ul. Sielskiej. Robienie z ludzi idiotów staje się domeną większościowego akcjonariusza spółki.

W następnej kolejce ligowej Zawiszę II czeka wyjazdowa potyczka z liderem tabeli – Rol.Ko Konojady i trudno być optymistą.