Czy Jakub Łukowski dołączy na obóz pierwszej drużyny?

Zdumienie ogarnęło wszystkich interesujących się piłką w Zawiszy, że w szerokiej kadrze 21 zawodników pierwszej drużyny, którzy 26 czerwca udali się na obóz do Bucza, nie znalazł się Jakub Łukowski. Okazuje się, że na razie Radosław Osuch nie podpisał kontraktu z utalentowanym zawodnikiem, reprezentantem Polski U-18. W sezonie 2013/2014 wymieniony piłkarz rozegrał w rezerwach 12 meczów, strzelił 9 bramek i zaliczył aż 7 asyst. To są znakomite statystyki! Rozmowy między Osuchem, a menedżerem 18-letniego Jakuba przeciągają się, a traci na tym sam piłkarz. Co takiego by się stało, gdyby zawodnik wyjechał na obóz bez podpisanego na tę chwilę kontraktu? Nic. Przecież jest cały czas zawodnikiem bydgoskiego Zawiszy. Komuś zabrakło zwykłej wyobraźni. 30 czerwca ma dojść do ostatecznych rozmów między Osuchem i menedżerem. Należy wierzyć, że strony szybko dojdą do porozumienia, bo szkoda marnować talent, jakiego długo w Zawiszy nie było. Jest szansa, że zawodnik będzie trenować z pierwszą drużyną i dołączy do obozowej kadry.

30 czerwca poinformuję, jaka przyszłość rysuje się przed Jakubem Łukowskim. Czy będzie ona związana z bydgoskim Zawiszą?

Na zdjęciu: Jakub Łukowski podnosi się po faulu.

Znakomita bramka Jakuba Łukowskiego w meczu reprezentacji U-18 Polska - Finlandia 3:3 (01.04.2014).