Drugi z rzędu wyjazdowy remis Zawiszy II

Po bezbramkowym remisie w 11. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej w wyjazdowym spotkaniu z Orlętami Aleksandrów Kujawski, Zawisza II Bydgoszcz wywalczył kolejny remis. Dzisiaj osiągnął go w Jabłonowie Pomorskim.

W potyczce z Naprzodem nie wystąpił z powodu kontuzji Mateusz Oczkowski. Zabrakło także napastnika Kamila Żylskiego. Zadebiutował z kolei jako defensywny pomocnik 16-letni Hubert Oblizajek. Zagrał również Jakub Łukowski, który pauzował za kartki w pierwszej drużynie. Na ławce rezerwowych po raz drugi w tym sezonie zasiadł jako trener Wojciech Kustoń. Wygląda więc na to, że zapowiadana stabilizacja szkoleniowców rezerw nadal nie ma miejsca. W Naprzodzie zabrało byłego piłkarza Zawiszy (w latach 1995-97) – 44-letniego Grzegorza Bały, najskuteczniejszego zawodnika (11 bramek w lidze). Wystąpił za to inny były zawodnik drużyny z Bydgoszczy (2008 rok) – Valentin Dah.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla rezerw. Już w 5 minucie bramkarza gospodarzy Wojciecha Jaworskiego pokonał Krystian Born, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z miejscowych zawodników i wpadła do bramki. Miejscowi doprowadzili do wyrównania w 30 minucie po uderzeniu Rafała Klonowskiego. Według relacji na stronie „Gazety Pomorskiej", od 70 minuty bydgoszczanie grali w dziesięciu, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić zmiennik Krystian Andrzejewski, który za długo sobie nie pograł. Pierwszą żółtą kartkę zobaczył już po niespełna 180 sekundach pobytu na boisku. Z kolei zdaniem sędziego zawodnik rezerw opuścił plac gry dopiero w 83 minucie i od tego czasu rezerwy grały w osłabieniu. Arbiter Bartosz Roszyk z Torunia chyba nie miał najlepszego dnia, bowiem na portalu „Łączy nas piłka" jako ukaranego w ten sposób ujął Rafała Wlazło. Sędzia, który bez opamiętania karał bydgoszczan kartkami, doliczył do regulaminowego czasu gry aż 4 minuty. W ostatnich sekundach przed utratą gola Zawiszę II uratował słupek. Rezerwy zremisowały w Jabłonowie Pomorskim z Naprzodem 1:1.

Po 12. kolejkach Zawisza II z dorobkiem 17 punktów jest ósmy w tabeli.

Szczegóły meczu: TUTAJ.

Na zdjęciu: Krystian Born.