Ligowa porażka Zawiszy II z Sadownikiem Waganiec

19 marca 2016 roku, w 17. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej, Zawisza II Bydgoszcz uległ 0:3 w Zbrachlinie Sadownikowi Waganiec. Rezerwy zagrały w osłabieniu, ponieważ z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Dominik Brożek. Bydgoski zespół składa się obecnie z młodych i niedoświadczonych w seniorskiej piłce nożnej zawodników. Przed sezonem kilku z piłkarzy opuściło rezerwy. M.in. Michał Cywiński trafił na wypożyczenie do Wdy Świecie, Artur Olszanowski reprezentuje barwy Unii Solec Kujawski, Krystian Born występuje aktualnie w Elanie Toruń a napastnik Kamil Żylski w Starcie Warlubie. To oczywiście nie są wszystkie ubytki z kadry Zawiszy II.

Do przerwy z Sadownikiem było 0:0. W Zbrachlinie gospodarze prowadzenie zdobyli po uderzeniu z około 30 metrów. Zawodnik Sadownika, Bartłomiej Budziszewski, w 53 minucie oddał tzw. strzał życia i bramkarz Dominik Kowalski nie miał szans na obronę. Niespełna 240 sekund później Barannyk podwyższył na 2:0. Rezerwy dążyły do zmiany wyniku, jednak bez efektów. Tuż przed końcowym gwizdkiem drużyna z Wagańca zdobyła trzeciego gola. Szczegóły z meczu: TUTAJ.

Wiosna dla Zawiszy II na razie jest nieudana. 2 mecze, 2 porażki i stosunek bramkowy 0-6. To efekty meczu pucharowego i ligowego. 26 marca (sobota, godz. 14:15) będzie okazja do zdobycia pierwszej, wiosennej bramki i pierwszych punktów. Przy ul. Gdańskiej rezerwy podejmować będą Cuiavię Inowrocław.

Na zdjęciu: Maciej Słupecki, który w meczu z Sadownikiem Waganiec zmienił Macieja Łodygę.