Pasmo przegranych przerwane. Pierwsze ligowe zwycięstwo Zawiszy II na wiosnę

W poprzedniej kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Zawisza II Bydgoszcz poniósł planową, wyjazdową porażkę z liderem – Rol.Ko Konojady. Na boisku w Jabłonowie Pomorskim, gdzie lider rozgrywa mecze jako gospodarz, miejscowi zwyciężyli 4:0 (1:0).

Dzisiaj rezerwy na stadionie w bydgoskim Fordonie przy ul. Sielskiej podejmowały Lecha Rypin, z którym w pucharowym spotkaniu przegrały aż 0:3. Nastąpiły spore przetasowania w składzie bydgoskiej drużyny. Zespół zasilili zawodnicy, którzy występują w Centralnej Lidze Juniorów oraz z szerokiej kadry pierwszej drużyny m.in.: Daniel Włosiński i Arkadiusz Gajewski. W Zawiszy II zadebiutowali: utalentowany boczny obrońca – Arkadiusz Widelski i jako zmiennik – Jay Jaskólski. Początkowo przewagę mieli goście. W 43 minucie bramkarz Zawiszy II Dominik Kowalski obronił rzut karny. Niefortunnym strzelcem był Radosław Fodrowski. „Jedenastkę” sędzia zarządził za faul Arkadiusza Widelskiego w polu karnym. Do przerwy zanotowano bezbramkowy rezultat.

W 57. minucie w zamieszaniu podbramkowym rezerwy zdobyły zwycięskiego gola. Piłkę po dobitce do siatki skierował Kacper Mrozik. Kapitan bydgoskiej drużyny, Kacper Mrozik, powiedział po ligowej potyczce: „To był wyrównany mecz. Dużo okazji po jednej i po drugiej stronie. Ci, co byli oglądać, nie mogli narzekać na nudy w meczu”.

Po pięciu kolejnych ligowych przegranych Zawisza II wreszcie wygrał, jednak zapowiada się ciężka walka o ligowy byt. Od meczu z Chemikiem Bydgoszcz (9 kwietnia) rezerwy jako trener prowadzi Krzysztof Jabłoński, który uprzednio był szkoleniowcem trzecioligowej toruńskiej Elany, a w latach 1998-1999 grał w pierwszej drużynie Zawiszy. Ligowy debiut zaliczył jeszcze na poziomie ówczesnej II ligi.

Szczegóły z meczu z Lechem Rypin: TUTAJ.

Na zdjęciu: Arkadiusz Widelski.