Planowa wygrana rezerw w Kowalewie Pomorskim

Rezerwy Zawiszy Bydgoszcz w 14. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej zmierzyły się w spotkaniu wyjazdowym z przedostatnim w tabeli, Promieniem Kowalewo Pomorskie.

Niespodzianki nie było i bydgoszczanie odnieśli planowe zwycięstwo. Prowadzenie w 17 minucie uzyskał obrońca Mikołaj Pekowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Do przerwy obie drużyny miały jeszcze okazje do zdobycia goli, ale wynik się nie zmienił. Skutecznie interweniowali bramkarze. Z zawodników rezerw do siatki mógł trafić m.in. Krystian Born, który znalazł się sam przed bramkarzem Promienia, jednak lepszy był gokiper.

Po zmianie stron w 65 minucie miejscowi zmarnowali doskonałą okazję. Jeden z zawodników nie trafił do bramki dosłownie z 1 metra. Najciekawiej dla rezerw było w 80 minucie. Najpierw po strzale Aleksa Sieradzkiego futbolówka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później po podaniu Marcina Słowińskiego wynik spotkania na 2:0 dla Zawiszy II ustalił Kamil Żylski.

Po tym meczu Zawisza II zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli ze stratą 11 punktów do lidera – Chemika Bydgoszcz.

Szczegóły z meczu: TUTAJ.

Na zdjęciu: Marcin Słowiński, który zaliczył asystę.