Po serii porażek zwycięstwo rezerw Zawiszy

W 10. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Zawisza II Bydgoszcz podejmował na stadionie w Fordonie przy ul. Sielskiej Włocłavię, zdecydowanego outsidera rozgrywek. Goście dotąd przegrali wszystkie mecze, więc trudno było oczekiwać ich metamorfozy w spotkaniu z rezerwami. Zawisza II po serii trzech porażek z rzędu wreszcie wygrał.

Drużynę podczas meczu prowadził trener Daniel Osiński, który został szkoleniowcem rezerw. Gospodarze prowadzenie uzyskali w 19 minucie, gdy po zagraniu Kacpra Mrozika bramkarza gości pokonał Kamil Zieliński. W 32 minucie było 2:0. Wówczas na strzał z 20 metrów zdecydował się Krystian Born, który o zdobytym golu powiedział następująco: – Alaverdashvili dośrodkował z prawej strony na przedpole, uderzył Kacper Mrozik i bramkarz wybił. Doskoczyłem do wybitej piłki i uderzyłem z prawej nogi obok bramkarza. W 41 minucie przyjezdni zdobyli bramkę tzw. kontaktową. Dominika Kowalskiego zdołał pokonać Janusz Olach. Do przerwy rezerwy wygrywały 2:1.

W 58 minucie po podaniu Rafała Wlazło znów gola uzyskał Kamil Zieliński. W 72 minucie było już 4:1. Golkipera przyjezdnych pokonał zmiennik Dawid Wiśniewski, a kolejną asystę zaliczył Rafał Wlazło. Dawid Wiśniewski opisał tę sytuację następująco: – Rafał wrzucił piłkę z lewej strony, ja byłem pomiędzy dwoma obrońcami, futbolówka spadła mi na nogę i wpadła do bramki. Niespełna 60 sekund później znakomitym uderzeniem popisał się Michał Cywiński, podwyższając wynik na 5:1. W 79 minucie Kamil Żylski zagrał futbolówkę do następnego rezerwowego, Dominika Brożka, a ten uzyskał szóste trafienie dla drużyny bydgoskiej. – Dostałem dośrodkowanie od Kamila z prawej strony boiska i wykończyłem akcję nogą, strzelając na długi słupek – powiedział Dominik Brożek. W końcówce meczu gospodarze niepotrzebnie się zdekoncentrowali i goście za sprawą Mateusza Dewila zmniejszyli rozmiary porażki do rezultatu 2:6.

Zawisza II po tym zwycięstwie pozostał na ósmym miejscu w tabeli. Szczegóły z meczu: TUTAJ

Na zdjęciu: zdobywca dwóch bramek Kamil Zieliński.