Trzecia z rzędu wygrana rezerw

W meczu kończącym rundę jesienną IV ligi kujawsko-pomorskiej Zawisza II Bydgoszcz podejmował dzisiaj Łokietka Brześć Kujawski. Na boisku w Fordonie przy ul. Sielskiej rezerwy odniosły skromne zwycięstwo 1:0.

Do przerwy bramek nie było. Najlepszą okazję miał kapitan bydgoskiej drużyny Kacper Mrozik, po którego strzale z około 25 metrów piłka trafiła w słupek.

Po zmianie stron w 54 minucie padł zwycięski gol. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Krystiana Borna wykorzystał obrońca Mikołaj Błaszczyk, który golkipera Łokietka pokonał strzałem głową „– Krystian dośrodkował, nikt mnie nie przykrył, wystarczyło trafić w bramkę. Obrońcy chyba o mnie zapomnieli” – skromnie ocenił sytuację zdobywca jedyna gola spotkania.

Kapitan rezerw Kacper Mrozik o postawie swojej i kolegów powiedział: „– Dzisiejszy mecz był bardzo udany. Było wszystko, czyli walka, zaangażowanie i dobra gra. Jesteśmy zgranym zespołem i tutaj każdy walczy i idzie w ogień za drugą osobę! Dziś pokazaliśmy dużo dobrej gry i że jesteśmy jak jeden organizm. Jestem z nas dumny!”.

Szczegóły z meczu: TUTAJ

Warto zaznaczyć, że to była trzecia z rzędu wygrana Zawiszy II i dzięki temu zespół awansował na piąte miejsce w tabeli po rundzie jesiennej. Mecz z Łokietkiem nie był jednak ostatnim w tym roku w IV lidze. W kolejny weekend rozegrana zostanie awansem kolejka z rundy wiosennej. Rezerwy podejmować będą Noteciankę Pakość, którą pokonały w spotkaniu wyjazdowym 4:1.

Na zdjęciu: kapitan Zawiszy II - Kacper Mrozik.