Jutro pucharowy bój w Brzyskorzystewku

Jutro w Brzyskorzystewku (godz. 17:00) Zawisza II zmierzy się w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu z miejscowym Brzysko-Rolem. 12 sierpnia 2002 roku Zawisza (I zespół) grał z tą drużyną na wyjeździe mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Bydgoszczanie po bramce Marcina Kowalika w 25 minucie zwyciężyli 1:0. W zespole z Brzyskorzystewka występowali w przeszłości piłkarze Zawiszy: Maciej Robaszkiewicz, Rafał Krygier, Jacek Białkozowicz, Dawid Badziński, Daniel Bachar, Jakub Antczak i Jerzy Zakulski. Należy nadmienić, że Rafał Krygier (35 meczów/3 bramki na poziomie II ligi w Zawiszy) był związany z Brzysko-Rolem od jesieni 2002 roku aż do 2013 roku i był tam nawet grającym trenerem. Obecnie prowadzi zespół Orlików.

Drużyna z Brzyskorzystewka dobrze radzi sobie w rozgrywkach V ligi (Grupa II) obecnego sezonu. Wygrała 2 mecze, 1 przegrała i zajmuje w stawce 16 zespołów 3. miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu rozgromiła u siebie 5:1 Kujawy Markowice. Mimo wszystko faworytem jutrzejszej potyczki pucharowej, której sędzia głównym będzie Marcina Liana ze Żnina, są rezerwy Zawiszy.

Na zdjęciu: drugi w całej historii rezerw Zawiszy strzelec (34 bramki w meczach ligowych) - Mateusz Nawrocki.