Nowy sezon Zawiszy II rozpoczyna się od pucharu

Po dość specyficznych przygotowaniach (o czym w kolejnej aktualności) pod okiem nowego trenera – Hermesa (na zdjęciu) i pomagających mu jego asystentów, Portugalczyków – Rodolfo Correi i Filipe Silvério, Zawisza II w niedzielę, 3 sierpnia, rozpoczyna nowy sezon. Nie od meczu ligowego, a od spotkania pucharowego. W Pucharze Polski na szczeblu podokręgu bydgoskiego rezerwy o godz. 17:00 zmierzą się w potyczce wyjazdowej z A-klasową Tucholanką Tuchola. Mecz rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi, przy ul. Warszawskiej 17. Sędzią głównym będzie Maciej Daszkiewicz, a na jego asystentów wyznaczono Macieja Geblera i Pawła Kowala (wszyscy z Bydgoszczy). Hermes pełniący jednocześnie funkcję tłumacza trenera I zespołu w niedzielę będzie na meczu we... Wrocławiu, podobnie zresztą jak Correia. Z drugą drużyną Zawiszy do Tucholi uda się Filipe Silvério i jeden ze szkoleniowców trenujących młodzież w spółce. Dzisiaj wieczorem jego nazwisko pozostawało jeszcze nieznane. Skład drużyny i kadra meczowa będą ustalane jutro.