Zawodnicy Zawiszy II podpisali zawodowe kontrakty z klubem

Z pewnością są to przyjemne wiadomości. Dzisiaj dwaj 18-letni wychowankowie Zawiszy, grający w poprzednim sezonie w drugiej drużynie, podpisali zawodowe kontrakty. Portale bydgoszcz.sport.pl czy nawet 90minut.pl, wspominają tylko o jednym piłkarzu. Na trzy lata (do 22 lipca 2017 roku) umowy zawarli: środkowy pomocnik Michał Cywiński i pomocnik (a właściwie skrzydłowy) Jakub Łukowski. Obaj w kontraktach mają zastrzeżoną klauzulę odnośnie ewentualnej możliwości wypożyczenia do innego klubu.

Michał Cywiński piłkarską przygodę zaczynał w Gwieździe Bydgoszcz. Był reprezentantem Polski w kategorii U-16. W 2013 roku z juniorami młodszymi Zawiszy zdobył wicemistrzostwo Polski. Całkiem możliwe, że Michał spróbuje najpierw swoich sił w którymś z klubów I ligi. Ważne, że związał się z bydgoską drużyną.

Jakub Łukowski trenuje w Zawiszy od szóstego roku życia (2002 rok). Jego pierwszym szkoleniowcem był Sławomir Kempa. Potem miał go pod swoją pieczą weteran trenerski w Zawiszy, doskonale znający pracę z młodzieżą - Leszek Rzepka. Następnymi szkoleniowcami Jakuba byli według kolejności: Marek Sperski, Benon Kiciński i Piotr Rembowiecki. Potem miał dwóch trenerów: Sławomira Bigalke i Roberta Tomczaka z którymi (i oczywiście z drużyną) wywalczył wicemistrza kraju juniorów młodszych w 2013 roku. Ostatnimi szkoleniowcami Jakuba w juniorach i rezerwach byli Łukasz Jankowski i Jakub Grzelczak. Jakub Łukowski to reprezentant Polski w kategoriach U-16 i U-18.

Obaj zawodnicy nie kryli swojego zadowolenia z faktu podpisania kontraktów i związania się z klubem, który mają w sercu. Gratuluję Michałowi i Jakubowi sportowego awansu i życzę dalszych sukcesów. Uważam, że pracując jak dotychczas osiągną wymarzone cele.

Na zdjęciu: Michał Cywiński (z lewej) i Jakub Łukowski.