Niedługo start IV ligi

Został ogłoszony przez K-P ZPN terminarz IV ligi. Umieściłem go już na stronie. Należy wejść w zakładkę „IV liga 2014/2015” i kliknąć „Terminarz”. Ligę Zawisza II rozpocznie od wyjazdowego spotkania z Gromem Osie (9 lub 10 sierpnia). W kolejny weekend będzie podejmować rezerwy I-ligowej grudziądzkiej Olimpii. Rundę jesienną druga drużyna zakończy 11 listopada jako gospodarz meczu z beniaminkiem, LTP Lubanie. Przygotowania rezerw do sezonu były specyficzne z uwagi na fakt, że drużyna nie rozegrała ani jednego spotkania sparingowego (nie licząc meczu z izraelskim Hapoelem Beer Szewa, z którym wystąpiła zamiast pierwszego zespołu). Można mieć obawy, czy taki eksperyment wyjdzie drugiemu zespołowi Zawiszy na dobre. Rywale bowiem nie próżnowali i rozegrali przynajmniej po kilka spotkań. Plany są ambitne, mówi się nawet o awansie rezerw do III ligi, a zawodnicy nadal nie otrzymali zaległych pieniędzy za ubiegły sezon. Ile czasu mają jeszcze czekać? Klub na pewno opuszcza Mikołaj Grzelczak. Ten sam zamiar ma Jakub Konopczyński. Zostaje w drużynie popularny „Batman”, obrońca Damian Januszewski (na zdjęciu). Doświadczenie tego 22-letniego obrońcy z pewnością przyda się zespołowi.

Czy wielu zawodników rocznika 1996, którzy nie mieli jeszcze okazji rywalizować z seniorami podoła stawianym im wymogom? Zobaczymy, a ich umiejętności zweryfikuje boisko. W każdym razie życzymy im powodzenia. Niech grają i pokażą, że są prawdziwymi zawiszakami.