Unia Janikowo kolejnym pucharowym rywalem

Unia Janikowo, klub który grał niegdyś z powodzeniem w rozgrywkach na szczeblu centralnym, będzie rywalem Zawiszy II Bydgoszcz w IV. rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bydgoskiego. Unia Janikowo zaprzestała działalności na początku 2013 roku i zniknęła z piłkarskiej mapy województwa. Stało się to w efekcie kłopotów finansowych. W tym samym roku powołano jednak do życia nowy klub – KS Unia Janikowo, który przystąpił do rozgrywek klasy B. W sezonie 2013/2014 rywal rezerw bezapelacyjnie wywalczył awans do klasy A z bydgoskiej Grupy V. Drużyna Unii wygrała wszystkie 20 meczów i osiągnęła bilans bramkowy: 130:20. Aktualnie janikowianie przewodzą stawce 14. drużyn w bydgoskiej Grupie II klasy A. Wygrali 3. spotkania, strzelili przeciwnikom 16. bramek, a stracili jedynie 2. W ostatniej kolejce ligowej pokonali u siebie Piast Kołodziejewo 6:2. W Unii grają zawodnicy, którzy występowali na wyższych poziomach ligowych, jak choćby: obrońca Maciej Sirko, pomocnicy: Dawid Deresiewicz i Marcin Zaleski oraz napastnik Dariusz Lewandowski. Zaleski i inny pomocnik – Mikołaj Plewa, grali w przeszłości w juniorach bydgoskiego Zawiszy. W dotychczasowych potyczkach pucharowych Unia w I rundzie wyeliminowała IV-ligowego Piasta Złotniki Kujawskie. Po remisie 3:3 lepiej wykonywała rzuty karne, wygrywając je 4:2. W II rundzie rywal Zawiszy II pokonał 3:0 przedstawiciela klasy okręgowej – Pomorzanina Serock. Jak widać po wynikach nie będzie to łatwy przeciwnik dla rezerw. Zwłaszcza w sytuacji, gdy trwa zamieszanie w obsadzie sztabu szkoleniowego w bydgoskim klubie. Mecz III rundy zostanie rozegrany w Janikowie 24 września, o godz. 16:00.

Należy zganić oficjalny serwis klubu z Janikowa >>>>>, który w informacji o pucharowym rywalu w III rundzie, zamieścił herb Zawiszy z literą „Z” na żółtym tle. Zamieszanie z herbem wywołane przez Osucha przynosi takie skutki. Na stronie Unii nie ma podanego kontaktu i nawet nie ma do kogo się zwrócić, aby niewłaściwy herb został zmieniony.

Na zdjęciu od lewej: Rafał Wlazło (nr 4), piłkę podbija głową Michał Cywiński, Michał Chyrek (tyłem), Mateusz Mazalon i Kamil Żylski.