Autor:

kajak

Utworzono:

16.05.2015

Derby stojące na dobrym poziomie obejrzeli licznie przybyli widzowie na stadionie Tucholanki! Nasz zespół wygrał z Rawysem Raciąż 2-0, chociaż sytuacji 100 % obydwa zespoły stworzyły jeszcze po kilka. Mecze derbowe wzbudzają zazwyczaj dodatkowe emocje, przede wszystkim u kibiców, jednak zawodnicy również często dodatkowo się motywują i tak było tym razem. Mecz różnił się od potyczki jesiennej, gdzie obydwa zespoły stwarzały wrażenie jakby nie chciały przede wszystkimprzegrać, ty razem od początku było widać, że każdego interesują tylko 3 punkty za zwycięstwo ! Już w 2 minucie objęliśmy prowadzenie po prostopadłym podaniu Mirka Ostrowskiego do Wojtka Selki, który nie zmarnował sytuacji "sam na sam" z bramkarzem ! Gra z obydwu stron była przemyślana i zawodnicy starali się długo przygotowywać dokładne akcje, nie dając się wciągnąć w chaotyczną wymianę ciosów. W pierwszej połowie zarówno Tucholanka jak i Rawys miały po dwie 100 % sytuacje, jednak w wypadku Rawysa piłka minimalnie mijała bramkę, a w w wypadku Tucholanki raz świetnie wybronił bramkarz gości, a w drugim przypadku sędzia nie uznał, wydaje się,prawidłowo zdobytej bramki, dopatrując się spalonego. Na druga połowę zespół gości wyszedł nastawiony bardziej ofensywnie i częściej atakował nasza bramkę, jednak bardzo dobry meczrozegrał nasz bramkarz Piotr Wojciechowski, broniąc w bardzo trudnych sytuacjach.Im bliżej końca tym zespół Rawysa atakował większą ilością graczy, co stwarzało nam okazję do szybkich kontr, jednak wciąż brakowało skuteczności nawet w bardzo dogodnych sytuacjach, aż do 80 minuty kiedy to po asyście Wojtka Selki, bramkę zdobył Mateusz Renkiewicz ! Na pewno nasz zespołu zagrał najlepszy mecz na wiosnę i zawsze chciało by się oglądać tak ambitną i grającą z pomysłem Tucholankę !