zamknij reklamę

Nieudana inauguracja piłkarskiej wiosny 2016

Rezerwy bydgoskiego Zawiszy nie zainaugurowały udanie piłkarskiej wiosny 2016. Wczoraj podejmowały w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu drużynę Lecha Rypin.

W wyjściowej jedenastce bydgoszczan znalazło się dwóch 17-letnich debiutantów: Krystian Kaszyński i Kacper Robaczyński. Na sztucznej murawie boiska w Fordonie przy ul. Sielskiej do przerwy gra gospodarzom jeszcze jakoś się układała. Mieli oni nawet trzy okazje bramkowe, jednak żadnej z nich nie wykorzystali.

Po zmianie stron zawodnicy Zawiszy II jakby opadli z sił. Na nic zdały się zmiany. Już w 46 minucie na boisku pojawił się rutynowany Dawid Wiśniewski (jeżeli za takiego można uznać 22-letniego piłkarza), który wszedł za Krystiana Andrzejewskiego (na zdjęciu), a potem dwaj kolejni debiutanci: Joachim Nowacki (17 lat) i Cezary Jabłoński (18 lat). W 61 minucie Dominika Kowalskiego pokonał Szymon Moszczyński, a 8 minut później uczynił to Martyn Trędewicz. W ostatniej minucie gry, debiutujący w rezerwach, zmiennik, 17-letni Dominik Nebak, faulował w polu karnym zawodnika gości. „Jedenastkę” na trzecią bramkę zamienił Radosław Fodrowski, który w przeszłości był zawodnikiem Zawiszy. Rypinianie zwyciężyli 3:0.

Szczegóły z meczu: TUTAJ.

Może w wyjazdowej potyczce IV ligi z Sadownikiem Waganiec Zawisza II spisze się lepiej?